Львів, Миколайчука, 9

Статті

А ви знаєте, що сучасні операції з видалення катаракти стали можливими завдяки Другій світовій війні?

Сер Гарольд Рідлі, хірург-офтальмолог з Лондону, зауважив, що пілоти часто поверталися зі своїх місій з маленькими шматочками акрилового пластику в очах. Око, здавалося, не «помічало» ці частинки розбитого лобового скла, вони не викликали навіть найменшого запалення.
Саме цей матеріал згодом був трохи змінений, а у подальшому з нього почали виготовляти штучні лінзи, які використовують в операції з видалення катаракти.

Віднедавна хворі все частіше звертаються по консультацію не до лікаря, а до Інтернету. Там люди знаходять такі собі легенди про невтішні результати лікування, через які у них виникає недовіра до традиційної медицини. Ми вірішили з допомогою лікаря-консультанта клініки «ЛАЗЕР Плюс» Наталії Степась підтвердити або спростувати кілька популярних інтернет-міфів офтальмології.

- Пані Наталю, зважаючи на останні тенденції з визначення діагнозу та призначення курсу лікування за допомогою Інтернету, чи можна обходитися без огляду фахівця, коли справа стосується офтальмологічних проблем?

Ви вважаєте, що темні кола під очима з'являються через те, що ви засиділися допізна, випили зайвий келих ввечері чи через той дурнуватий звіт, який змусив Вас пів ночі пріти над ноутбуком? Більшість людей думають, що темні кола якось пов'язані з їхньою поведінкою та стилем життя.

І ця більшість дуже помиляється. Темні кола під очима мають ту саму природу як і звичайнісінькі синці.

Чи задумувалися ви, як ваш хатній улюбленець бачить світ? Чи здатний ваш котик чи пес справді оцінити колір яскравої іграшки? Чи навіть побачити те, що відбувається прямо перед його носом?

Погана новина для тих, чиє життя залежить від окулярів - нещодавні дослідження показують, що люди, які користуються окулярами, виглядають у середньому на 3 роки старшими. Якщо ж Вам більше 45 років – Ваші окуляри здатні додати Вам ще 5!

Дослідження, проведене London Vision Clinic, засноване на даних опитування 4000 осіб, які були розділені на 2 групи. Дослідники показали першій групі 10 фотографій людей в окулярах та попросили вгадати вік та описати особисті якості людини на знімку. Друга група отримала те саме завдання, але люди на фотографіях не мали окулярів.