Львів, Миколайчука, 9

Статті

Контактні лінзи підвищують ризик інфікування патогенними бактеріями, що розвивають сліпоту. Окулісти довели, що високий відсоток контактних лінз забруднені мікробами аcanthamoeba, які не можна вбити за допомогою звичайних дезінфікуючих розчинів. Знайдені мікроби є одним з найбільш поширених видів найпростіших тваринних організмів у ґрунті і прісній воді.

Речовини викликають інфекційний амебний кератит, 85% випадків доводяться на людей, що носять контактні лінзи. Як говорять учені, ця хвороблива інфекція в довгостроковій перспективі може викликати повну сліпоту.

За допомогою телескопу, встановленого у обсерваторії в Чілі, вдалося отримати надзвичайно чіткі фотографії Спіральної туманності (Helix Nebula ). З легкої руки журналістів цей об’єкт нарекли «Око Господнє».

Вперше це «око» помітив німець Карл Людвіг Хардінг (Karl Ludwig Harding) у 1824 році у сузір’ї Водолія (Aquarius). Тоді з Землі здавалося, що туманність схожа на спіраль. Тільки завдяки чітким фотографіям, зробленим у інфрачервоному світлі, вчені побачили, що вона дуже нагадує око.

Перші технології лазерної корекції зору виникли у 1950-х роках, з тих пір лазерні технології та власне сама процедура зазнали значних змін. Завдяки постійному розвитку лазерної хірургії покращилися і результати операцій. Тому постає питання: чи справді лазерні технології мають визначальний вплив на результати корекції зору?

Звичайно є лазери, які за даними численних досліджень, схильні до часткової гіперкорекції або недокорекції. Однак, саме тут справжній вибір роблять професіонали - деякі варіації в лазерній техніці розуміють, вимірюють і компенсують кваліфіковані рефракційні хірурги. Важливо відзначити, що саме хірург, а не лазер, визначає успіх операції.
Легенди стародавніх греків розповідають про богиню ранкової зорі Ірис, що розкидає вранці по небу свою накидку, створюючи різнокольорові зорі. Звідси і виникла назва очної райдужної оболонки, що дивує нас різними відтінками від чорного до зовсім світлого - ірис.

І хоча забарвлення очей визначається лише кількістю пігменту меланіну, і відомо, що блакитні райдужки містять невелику кількість пігменту, сірі та карі - більшу, а червоні райдужки альбіносів пігменту взагалі не мають, сучасні психологи вважають, що за кольором райдужки можна судити про риси характеру людини.
Які продукти утворюють з ліками небезпечну для життя суміш? З якими продуктами небезпечно поєднувати антибіотики, антидепресанти і парацетамол? 

Чемпіоном по небезпечним зв'язкам з ліками є грейпфрутовий сік.
Гучний розголос в медичному світі отримала трагічна історія чоловіка, який загинув від передозування Ліпримару, популярного засобу для зниження холестерину.