Якщо на сітківці виникають дефекти, то їх не виправити і не компенсувати жодними окулярами; адже сітківка - це жива фотоплівка, і якщо на ній з'явився розрив то його - на жаль! - не заклеїш. Око, в результаті такого розриву, дірки або сліпої області буде бачити гірше, а якщо сліпих ділянок виявиться багато і вони зімкнуться краями, зір буде втрачено на завжди.
Цукровий діабет ( ЦД) - важке захворювання, що часто призводить до інвалідності і смерті. Його лікування є одним із пріоритетних завдань сучасної світової медицини.
Згідно з даними ВООЗ, на даний час загальна кількість хворих на цукровий діабет у світі перевищила 100 млн. чоловік ( 3% населення Землі). Щорічно вона збільшується на 5-7% і подвоюється кожні 12-15 років.
Цукровий діабет є головною причиною розвитку сліпоти у осіб середнього віку. Одним з найбільш частих і прогностично несприятливих проявів при цукровому діабеті є ураження сітківки - діабетична ретинопатія.
Найстрашніше, що діабетична ретинопатія може не заявляти про себе дуже довго: на периферії очного дна відбуваються дрібні крововиливи, пошкоджені судини замінюються новими «неправильними » і дуже крихкими судинами, які можуть у будь-який момент порватися - і, в результаті, відбудеться обширний крововилив - гемофтальм, здатний викликати сліпоту.
Найкращій спосіб попередити ретинопатію - відразу, як тільки лікарі поставили діагноз цукровий діабет, пройти ретельне обстеження очей у фахівця, що має досвід та спеціальне обладнання для виявлення діабетичних змін. Якщо при первинному огляді очей діабетичні зміни не виявлені, то в майбутньому однаково потрібно повторювати огляди не менше двох разів на рік. А також потрібно негайно обстежитися у офтальмолога за будь-яких скарг на зір або при несподіваному раптовому зниженні його гостроти.
ПАМ'ЯТАЙТЕ! Істотні діабетичні зміни на очному дні можуть спостерігатися навіть при досить високій гостроті зору. Безліч людей, хворих на діабет, не підозрюють про проблеми з очима до значного погіршення зору або ж до ретельного огляду очного дна фахівцем.
“Новий Зір” та “ЛАЗЕР Плюс”: партнерська програма з впровадження інноваційних підходів до лікування
Всеукраїнська мережа офтальмологічних центрів “Новий Зір” та львівський офтальмологічний центр “ЛАЗЕР Плюс” розпочали стратегічну партнерську програму з спільного впровадження інноваційних технологій та європейських стандартів офтальмологічних послуг.
Метою програми є підвищення якості та безпеки офтальмологічних послуг, а саме:
Обмін технологіями та підходами.
Підсилення діагностичної бази.
Навчання медичних команд за рахунок обміну досвідом.
Спільна робота над покращенням стандартів медичних протоколів лікування, що відповідають європейським підходам.
Впровадження сучасних підходів до ведення пацієнтів з метою максимального відновлення та збереження зору.
Програма співпраці “Новий Зір” з “ЛАЗЕР Плюс” є частиною реалізації місії “Новий Зір” - забезпечення високого рівня якості і безпеки офтальмологічних послуг не тільки для пацієнтів Мережі, а й інших медичних центрів.