Щодня ми ставимо собі нові цілі, щодня намагаємося досягнути, отримати, перемогти. У наших довжелезних списках багато справ – виростити та виховати дітей, доглянути та допомогти батькам, гідно утримувати родину, турбуватися про домашнє вогнище і ще, ще, ще…Однак, у цьому списку зазвичай відсутня турбота про найголовніше – про своє здоров’я. Бо ж хіба у хворобі ми зможемо з тією ж вправністю досягати мети?
Катаракта – це помутніння кришталика, який знаходиться між переднім і заднім відрізками ока. Як хором заявляють світові офтальмологи, за останні десятиліття катаракта значно «помолодшала» - середній вік, у якому діагностують це захворювання, складає 45 років. Виною тому і екологія, і спосіб нашого життя, і шкідливі звички, і неправильне харчування – усього не перерахувати. Хвороба може розвинутися під впливом зовнішніх чинників або в результаті деяких захворювань, зокрема цукрового діабету.
Щорічно очі 1 з тисячі людей у віці старше 40 років вражає глаукома. Загальна кількість людей, яка страждає від цього захворювання, у віковій категорії 40-45 років складає 1,5 – 2%. Проте глаукома може виникнути і у значно молодшому віці. Незважаючи на прогрес у методах лікування, глаукома залишається однією з головних причин пониження зору і невиправної сліпоти. В Україні, так само як і у інших розвинутих країнах, 14-15% сліпих втратили зір саме через глаукому.
Вікова макулодистрофія - це хронічне прогресуюче захворювання, що характеризується ураженням центральної зони очного дна (макули), при якому страждають сітківка, пігментний епітелій і судини сітківки. ВМД - вікове захворювання, яке поступово руйнує чіткий центральний зір.
Більшість хворих на діабет понад 10 років мають ті чи інші ознаки ураження сітківки. Оскільки ураження сітківки при діабеті має вторинний характер, важливе значення має системне ведення основного захворювання - ретельний контроль рівнів глюкози крові, артеріального тиску, функції нирок.